Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

3 komentarze

4 powody dla których warto wybrać gotowe projekty architektoniczne! - Porady Architektów

4 powody dla których warto wybrać gotowe projekty architektoniczne!
Redakcja

Zależy Ci na obniżeniu kosztów budowy? Marzysz o wspaniałym i funkcjonalnym domu? Szukasz wyjątkowych projektów i nie chcesz zadowalać się jedną propozycją? W takich, oraz wielu innych przypadkach warto rozważyć zakup gotowych projektów architektonicznych.

Gotowy projekt pozwoli na szybkie zbudowanie domu, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania, nawet najbardziej wymagających domowników. Prezentujemy 5 najważniejszych powodów, dla których warto wybrać gotowy projekt architektoniczny!

 1. Cena

Główną zaletą gotowych projektów architektonicznych jest niska cena! Różnica pomiędzy indywidualnym projektem zamawianym w biurze architektonicznym, a gotowym projektem budowlanym może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Taka oszczędność już na początku budowy, pozwoli na zminimalizowanie późniejszych kosztów.

 1. Czas

Jak wiadomo – czas to pieniądz, zwłaszcza podczas budowania domu. Na gotowy projekt architektoniczny nie trzeba czekać, staje się naszą własnością w momencie dokonania zakupu. Jedyna zwłoka to czas dostarczenia dokumentacji, jednak w wielu przypadkach możliwy jest odbiór osobisty projektu lub wysyłka plików kurierem. Dzięki temu projekt domu może trafić do właściciela już na następny dzień. W przypadku indywidualnego projektu czas oczekiwania to około miesiąca, nie wliczając poprawek nanoszonych po prezentacji projektu.

 1. Wybór

Jedną z zalet gotowych projektów architektonicznych jest to, że oglądanie nic nie kosztuje. Każdy może poszukiwać rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat. W przypadku gotowych projektów architektonicznych nie trzeba mieć jednak żadnych preferencji co do wielkości domu lub ilości pomieszczeń w środku. Jedynym ograniczeniem z jakim możecie się zmierzyć to wielkość działki. Ile jest gotowych projektów architektonicznych? Na dobrych portalach można znaleźć nawet kilkanaście tysięcy różnych projektów.

 1. Doświadczenie

Jak znaleźć dobre i godne zaufania biuro architektoniczne? Można korzystać z opinii znajomych, jednak często okazuje się, że wybrany przez nas architekt zupełnie nie spełnia oczekiwań i nijak ma się do opowieści znajomego. Jak znaleźć dobry gotowy projekt architektoniczny? Wystarczy skorzystać z popularnych serwisów jak archido. Po pierwsze – projekt, na który się zdecydujesz został już zrealizowany, w związku z tym zyskujesz pewność, że był odpowiednio przygotowany. Po drugie, dobre portale z gotowymi projektami architektonicznymi współpracują z wieloma różnymi biurami. Po trzecie, i najważniejsze, sam oceniasz czy projekt Ci się podoba i nie musisz płacić za coś, z czego nie jesteś zadowolony!

Jeżeli chcesz mieć piękny dom, który będzie funkcjonalny, a do tego nie chcesz żeby budowa ciągnęła się w nieskończoność, koniecznie skorzystaj z portali, które oferują gotowe projekty architektoniczne!

muchobor-wroclaw-mieszkania

Comments

 1. Longina

  Ciekawy artykuł, właśnie planuję budowę domu i zastanawiałam się czy warto wybrać gotowy projekt architektoniczny i chyba faktycznie lepiej kupić i mieć pewność co się dostanie, niż potem wyrzucić pieniądze w błoto!

 2. dunajski30

  Zgadzam się w 100% z tym artykułem! Sam zamawiałem projekt, tylko nie internetowo, a telefonicznie! Warto wybrać gotowy projekt architektoniczny! Jeżeli chcecie więcej szczegółów to możecie zadzwonić pod ten numer – 885 20 30 60, w Archido wszystko Wam powiedzą.

 3. Stefania Kasprzak

  Z tego artykułu faktycznie wynika, że warto wybrać gotowy projekt domu, zwłaszcza, że jak weszłam na tą stronę archido, którą polecają i spojrzałam na ceny, to nie ma co porównywać z kosztami jakie się ponosi u architekta!

Zostaw komentarz

dwanaście + siedem =