Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Dodatki do kuchni, które odmienią wnętrze - Porady Architektów

Dodatki do kuchni, które odmienią wnętrze

| Dnia 30, mar 2022

Aby kuchnia nabrała charakteru oraz wyrazistości, warto wzbogacić jej wnętrze o dodatki, które będą nie tylko dobrze się prezentowały, ale również będą funkcjonalne. Chcąc dokonać zmian w aranżacji, często wystarczy wymienić kilka drobiazgów lub lekko urozmaicić istniejące już dekoracje. Zobacz nasze sposoby na wiosenną rewolucję w swojej kuchni!

Oświetlenie kuchenne to podstawa

Światło, odpowiednia jasność oraz dostęp do naturalnego oświetlenia to kluczowe działania, które potrafią całkowicie zmienić wnętrze. Jeżeli zazwyczaj pod sufitem wisi wyłącznie żyrandol z kloszem to prawdopodobnie ilość światła jest mocno ograniczona. Obecnie dobrym rozwiązaniem są wiszące lampy azzardo, które zawieszone są znacznie niżej od tradycyjnego oświetlenia. Dodatkowo warto zadbać o rozproszenie światła, tak by nie skupiało się ono w jednym miejscu. Popularne są również lampki ścienne lub ledowe tuż nad kuchnią, które ułatwiają przyrządzanie posiłków późniejszą porą.

dekoracje-kuchni

Wyeksponuj akcesoria

Jeżeli kuchnia jest niewielkich rozmiarów to warto ograniczyć wyposażenie do tych wyłącznie niezbędnych akcesoriów. Nie oznacza to jednak, by rezygnować z dekoracji, które będą również praktyczne. Chlebak, czajnik, deski do krojenia, pojemniki do przypraw czy zestaw garnków, które będą dobrane pod aranżacje wnętrz, stanowią doskonałe urozmaicenie w kuchni. Drobne akcenty w jednym kolorze lub też dopasowane do stylu wnętrz całkiem odmienią pomieszczenie. Zadbaj o jednolite dodatki, aby zachować spójność i harmonię.

Wykorzystaj okno kuchenne

Najlepiej, aby przez okno wpadało jak najwięcej światła, które ociepli wnętrze i optycznie je powiększy. Niezależnie jakiej wielkości jest okno, można je jednak w ciekawy sposób zaaranżować. Coraz częściej odchodzi się od zasłonek oraz firanek, pozostawiając okno całkiem puste. Osoby mieszkające jednak na niższych piętrach stosują dodatkowo subtelne rolety, które pełnią kilka funkcji: dekoracyjne, chroniące przed nadmiernym słońcem oraz jako sposób na zachowanie prywatności. Ponadto, każde wnętrza doskonale ożywiają rośliny i kwiaty doniczkowe, dlatego w kuchni warto ustawić na parapecie bazylię, miętę, oregano lub inne ulubione zioła.

Zostaw komentarz

dwadzieścia − 9 =