Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Doniczki do Twojego ogrodu! - Porady Architektów

Doniczki do Twojego ogrodu!

| Dnia 01, cze 2017

Wiele osób posiadających ogrody chciałoby by było to miejsce wypoczynku, niezmiernie piękne, w którym znajdzie się wszystko to, czego potrzebujemy do spędzenia czasu miło i przyjemnie. Nie wyobrażamy sobie ogrodu bez kwiatów. Nie chodzi jedynie o kwiaty sadzone do gruntu, ale również o kwiaty doniczkowe, które często także stoją w naszym ogrodzie bez względu na porę roku.

Doniczki – jakie materiały?

Doniczki znajdziemy wykonane z tworzyw sztucznych i materiałów naturalnych jak choćby drewno. Wybór jest duży. Materiał przede wszystkim musi być solidny i przetrwać zmienne warunki atmosferyczne. Tu polecamy nieco mniej estetyczne tworzywa sztuczne. Nie prezentują się one tak pięknie jak donica drewniana, ale są przede wszystkim dość tanie i przetrwają praktycznie wszystkie warunki atmosferyczne.

Dobierz doniczkę pod roślinę

Przede wszystkim to rodzaj rośliny powinien być dla nas wyznacznikiem. Kwestia wizualna czy naszych upodobań estetycznych jest tu na drugim miejscu. Niektóre rośliny potrzebują bowiem specyficznych, dużych i głębokich donic. To zwłaszcza w przypadku, kiedy to takie rośliny mocno się ukorzeniają. W wypadku mniejszych roślin możemy sobie pozwolić na doniczkę nieco mniejszą. Roślina musi mieć w donicy dostatecznie dużo miejsca – to podstawa, bez której na pewno nawet najpiękniejsza donica nie zapewni nam odpowiedniej żywotności naszej rośliny.

Styl doniczki ogrodowej

Bez wątpienia doniczki ogrodowe muszą być również niezwykle piękne. To ważne, by pasowały stylistyką do wszystkich pozostałych donic w ogrodzie i przedmiotów, które naszemu ogrodowi nadają niepowtarzalnego stylu. Dobrze będzie również zakupić wiele podobnych donic jednocześnie, zamkniętych w jednym konkretnym stylu. Dzięki temu na pewno nie popełnimy żadnej stylistycznej gafy. W przypadku kiedy decydujemy się na doniczki ogrodowe z tworzyw sztucznych również nie musimy martwić się o styl. Znajdziemy w ich przypadku wiele ciekawych stylistycznie imitacji na przykład materiałów takich jak drewno czy metal.

Zostaw komentarz

13 + 6 =