Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Hotelowo – biurowe plany inwestycyjne w Warszawie od Radius Projekt - Porady Architektów

Hotelowo – biurowe plany inwestycyjne w Warszawie od Radius Projekt

| Dnia 07, sie 2018

Radius Projekt to Grupa Kapitałowa, która działa na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Funkcjonuje od ponad 20 lat i odnosi coraz to większe sukcesy. Po doskonałej sprzedaży w pierwszej połowie 2018 roku, deweloper planuje kolejne inwestycje hotelowe i biurowe na ponad 150 milionów złotych.

Nowe hotele Radius Projekt – gdzie i kiedy ?

Nieustannie rosnąca sprzedaż mieszkań pozwala Radius Projekt na planowanie nowych inwestycji. Maciej Domżała, właściciel grupy deweloperskiej, poinformował, że w 2019 roku kwota, którą zainwestuje w rynek hotelowy to ok. 50 milionów złotych. Hotele powstaną w dwóch warszawskich lokalizacjach, obydwie mogą być gwarancją sukcesu:

  • Aleje Jerozolimskie 200 – niedaleko Lotniska Okęcie;
  • Nowy Świat – ulica w centrum miasta.

Hotel na Alejach Jerozolimskich 200 szacowany jest na około 180 pokoi. Na Nowym Świecie liczba ta znacznie się zmniejszy i będzie to „jedynie” 80 miejsc hotelowych. Obydwa budynki będą w standardzie trzygwiazdkowym. Jeden z nich ma być obiektem typu bed & breakfast. Na chwilę obecną, jak mówi właściciel, trwają negocjacje dotyczące finansowania tych projektów.

W tym momencie grupa Radius Projekt ma podpisane listy intencyjne z kilkoma międzynarodowymi sieciami m.in. Marriott, Accor czy Hilton. Oznacza to, że doszło do porozumienia między stronami przyszłej umowy  – określono zamiary stron, a także ustalenia, które mają w przyszłości doprowadzić do ostatecznego jej zawarcia. Termin jej podpisania przewidziany jest jeszcze na ten rok.

Radius Projekt to także biurowce

Oprócz hoteli, Radius Projekt planuje oferować także biura serwisowane. Jeszcze w 2018 roku, w jego trzecim kwartale oddaje do użytku dwie lokalizacje – Aleje Jerozolimskie 200 oraz Św. Barbary 1. Realizacja projektu biurowego w klasie A. na zbiegu Alei Jerozolimskich i ulicy Łopuszańskiej o powierzchni 1500 metrów kwadratowych to wartość około 100 milionów złotych. W przyszłości powierzchnia ta może powiększyć się trzykrotnie.

Sukces deweloperski

Grupa deweloperska Radius projekt posiada duże doświadczenie w branży. Na rynku obecni są od 20 lat, a na swoim koncie mają ponad 1500 sprzedanych mieszkań. Współzałożyciel i współwłaściciel Radius Projekt Maciej Domżała zapewnia, że grupa deweloperska dysponuje nieruchomościami pozwalającymi na uruchomienia ponad 500 pokoi hotelowych w różnych warszawskich lokalizacjach i zapowiada, że już szuka nowych gruntów pod te inwestycje.

Zostaw komentarz

trzynaście − cztery =