Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | April 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak odświeżyć wnętrze w domu? - Porady Architektów

Jak odświeżyć wnętrze w domu?

| Dnia 14, gru 2017

Wraz z nowym rokiem pojawiają się nowe inspiracje i chęci do zmian. Warto dokonać ich nie tylko w życiu prywatnym czy zawodowym, ale również wprowadzić kilka urozmaiceń w aranżacji mieszkania. W kilku prostych krokach możemy odświeżyć wygląd swojego domu, dodać kilka nowych barw oraz wprowadzić nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wnętrze stanie się przytulniejsze i delikatnie zmieni swój wystrój.

Drobne zmiany w aranżacji oraz całkiem nowe dekoracje i ozdoby świetnie odświeżą pomieszczenie. Urozmaicenie aranżacji możemy wprowadzić w całym mieszkaniu lub tylko w jednym pomieszczeniu jak sypialnia czy salon. Zacząć jednak należy od porządków i wyrzucenia rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Takie działanie zwolni nieco miejsca w szafkach, dzięki czemu łatwiej będzie nam zmieniać układ pomieszczenia.

Przemebluj pokój

Najczęściej, chcąc nadać nowy wygląd pomieszczeniu, decydujemy się na małe przemeblowanie. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ wystrój pokoju potrafi zmienić się diametralnie nawet po przestawieniu kilku mebli, a dodatkowo możliwe, że zyskamy więcej przestrzeni lub pomieszczenie stanie się bardziej funkcjonalne. Warto sprawdzić kilka konfiguracji oraz kupić przedłużacz, aby nie ograniczać się przy umieszczaniu szafki z telewizorem czy biurka z komputerem w dowolnym miejscu.

ciekawe wnętrza

Zachowaj spójność kolorów

Różnorodne barwy otaczają nas na każdym kroku, dlatego dobrze jest wykorzystać ich walory i postawić na spójne dodatki. W salonie lub sypialni jakichkolwiek zmian w aranżacji najlepiej jest dokonać poprzez wykorzystanie kolorowych tkanin. Aby nieco ożywić wygląd pokoju możemy zmienić poszewki na poduszki na wyraziste, abstrakcyjne wzory. To samo dotyczy obszyć na krzesła, które świetnie urozmaicą monotonny wystój w kuchni czy salonie. Kolejnym dodatkiem, który całkiem potrafi zmienić wystrój pomieszczenia są zasłony na okna, które nie tylko są funkcjonalne, ale również stanowią doskonałą dekorację wizualną.  Tkaniny są stosunkowo tanie, dlatego można wykorzystać je na wiele sposobów, na przykład jako poszewka na koce lub narzuta na kanapę.

Dekoracje sposobem na przełamanie monotonii w pokoju

Ozdobą, która ożywi przestrzeń może być niemal wszystko, od małego dywaniku, bieżnika na ławie po świece bryłowe. Doskonałą dekoracją są również wazony wysokie, które same w sobie świetnie prezentują się na półce czy szafce. Do dyspozycji mamy wiele ciekawych wzorów i kolorów, które zachwycą każdego swoim nowoczesnym designem. Dodatkowo, umieszczone w wazonach kwiaty podkreślą barwy panujące w pomieszczeniu i nadadzą łagodny charakter całej aranżacji. Warto również pomyśleć nad dekoracją ścian, montując kwietniki oraz ramy lub wieszaki na obrazy. Kolejnym elementem, który pozwoli odmienić wystrój są kolorowe donice i osłonki dekoracyjne. Kluczową rolę odgrywa tutaj kształt oraz oryginalny wzór pasujący do całego pomieszczenia. Ostatnim rozwiązaniem, by ożywić aranżację jest odpowiednie oświetlenie. Lampki ledowe umiejscowione na ścianie nadają unikalnego klimatu i pobudzają naszą wyobraźnię. Podobny efekt uzyskamy stawiając lampę podłogową przy łóżku, bądź koło kanapy w salonie. Modne obecnie minimalistyczne dekoracje sprawiają, że lampka nie będzie rzucała się w oczy, zajmie mało miejsca, a pokój zyska na atrakcyjności.

Zostaw komentarz

4 × 3 =