Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak rozplanować rozmieszczenie luster w domu? - Porady Architektów

Jak rozplanować rozmieszczenie luster w domu? lustra
Małgorzata Brandys

,,Chciałabym w jakiś sposób powiększyć mój dom, jednak w grę nie wchodzi nic związane z dobudową kolejnych pomieszczeń. Słyszałam natomiast, że odpowiednie rozmieszczenie luster w domu może sprawić, że optycznie ulegnie on powiększeniu. Jakie lustra zakupić i gdzie najlepiej je powiesić?”

Ekspert Małgorzata Brandys radzi:

Lustra to element wyposażenia, który pełni podwójną funkcję. Po pierwsze umożliwiają sprawdzenie swojego wyglądu, co dla wielu osób jest bardzo ważne. Po drugie stanowią element dekoracyjny. Z tego powodu dobrze byłoby zastanowić się nad tym, jak właściwie rozplanować ich rozmieszczenie w swoim domu.

Lustro w sypialni

Jednym z pomieszczeń, w których nie powinno zabraknąć lustra, jest sypialnia. Warto zadbać o to, żeby od razu po założeniu ubrania, mieć możliwość sprawdzenia swojego wyglądu w nim. Dobrym rozwiązaniem są lustra połączone z szafą, jak również te, umieszczone obok niej. W przypadku kobiet, które mają zwyczaj wykonywania makijażu w sypialni, dobrze byłoby wybrać toaletę z lustrem.

Lustro w łazience

Luster nie powinno zabraknąć także w łazience. Zazwyczaj umieszczane są one tuż nad umywalką. W przypadku małych łazienek, warto jest wybierać duże lustra, które optycznie powiększają pomieszczenie.

Lustro w salonie lub przedpokoju

Bez wątpienia lustra warto jest umieścić także blisko wyjścia z domu, czyli w przedpokoju, a w przypadku jego braku- w salonie. Tutaj bowiem zakłada się takie elementy ubioru jak kurtka, czapka czy płaszcz. Dobrze byłoby zadbać o to, żeby mieć możliwość upewniania się, czy wszystkie elementy garderoby wyglądają tak, jak powinny. Oczywiście, powinno się pamiętać także i o tym, że lustro musi być umieszczone w takim miejscu, aby można było przeglądać się w nim bez obawy, że zostanie się uderzonym drzwiami przez osoby wchodzące właśnie do domu.

Zostaw komentarz

trzy × pięć =