Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | February 23, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak zagospodarować przestrzeń na podwórku z tyłu domu? - Porady Architektów

Jak zagospodarować przestrzeń na podwórku z tyłu domu? Za domem basen ogród
Michał

,,Wiem, że urządzanie własnego ogrodu jest sztuką i nie wszystkie jego części można zagospodarować w podobny sposób. Z tyłu domu mam sporej wielkości podwórko, które chciałbym zaaranżować na miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Nie chciałbym aby każdy z ulicy widział, jak np. grillujemy wieczorami, czy opalamy się w ogródku. Jak w ciekawy sposób wykorzystać tą przestrzeń podwórka?”

Ekspert Michał Zieliński radzi:

Jak wiadomo, największą zaletą mieszkania we własnym domu jest wolna powierzchnia wokół niego, którą można samodzielnie urządzić. Warto byłoby zatem zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać działka z tyłu domu.

Miejsce do wypoczynku

Nie ulega wątpliwości, że jest to idealne miejsce do wypoczynku. Z tego względu warto jest zaaranżować je w taki sposób, żeby mieć zapewnione jak najlepsze warunki do relaksu, szczególnie podczas cieplejszych dni. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład budowa altany, która pozwala cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu także podczas deszczu. Warto zastanowić się także nad murowanym grillem, ogrodem skalnym czy oczkiem wodnym. Oczywiście, nie powinno zabraknąć tutaj pięknych roślin, które można będzie podziwiać podczas wypoczynku.

Basen

Ciekawą propozycją jest także budowa basenu. Jednak jest to rozwiązanie, które można polecić wyłącznie osobom, dysponującym dostatecznie dużym budżetem. Z pewnością kąpiel w takim basenie bardzo uprzyjemni upalne dni.

NOC Z DESIGNEM – jedyne takie wydarzenie w roku! Sprawdź co przygotowaliśmy!

Zostaw komentarz

szesnaście − jedenaście =