Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak zaprojektować loft? - Porady Architektów

Jak zaprojektować loft? loft loft
Krzysztof

,,Od kilku lat zastanawiam się nad stworzeniem loftu w moim domu, jednak nigdy nie byłem na tyle zorganizowany, aby w końcu wnieść projekt w życie. Chcę wyburzyć ścianę mięszy salonem a gabinetem i stworzyć jedno duże pomieszczenie. Jak powinien wyglądać najlepszy projekt loftu? Jakie okna najlepiej sprawdzą się w tym pomieszczeniu?”

Ekspert Krzysztof Adamiak radzi:

Każdy budynek powinien zostać urządzony w taki sposób, żeby jego użytkownicy mieli zapewnione jak najlepsze warunki do wykonywania wszystkich codziennych czynności. Z tego względu dobrze jest zastanowić się nad tym, jak powinien wyglądać na przykład idealny loft.

Wymiary loftu

Pierwsza istotna kwestia to wymiary loftu. Jeżeli to miejsce ma być dostatecznie wygodne, to musi być dostatecznie duże, a przede wszystkim mieć właściwą wysokość. Jak wiadomo, najważniejsze znaczenie ma tutaj wielkość danego budynku. Wymiary loftu zazwyczaj wpływają na to, jakie może być jego przeznaczenie.

Przeznaczenie loftu

Loft można wykorzystać w różny sposób. Jeżeli ma się do dyspozycji dłużą przestrzeń, to można nawet stworzyć tutaj nawet kilka pomieszczeń, na przykład jadalnię i kuchnię albo salon i sypialnię. Najczęściej lofty przeznacza się właśnie na pokoje sypialne. Jest to idealne rozwiązanie wtedy, kiedy pragnie się mieć zapewnione dobre warunki do udanego wypoczynku. Miejsce takie jest bowiem nieco oddalone od innych pomieszczeń, a zatem ciche.

Przeczytaj takżeCo wyróżnia lampy loftowe? Cechy stylu loft industrial

Okna w pomieszczeniach stylu loft industrial

Bardzo ważnym elementem każdego loftu są jego okna. Jak wiadomo, można zdecydować się na te ścienne, jak i na okna dachowe. Te drugie są szczególnie cenione, ponieważ piękne się prezentują. Warto zadbać o to, żeby wszystkie pomieszczenia były dobrze oświetlone, a jednocześnie o to, żeby okna pełniły funkcję dekoracyjną.

Jak widać, wygląd loftu powinien zostać dobrze przemyślany, ponieważ tylko wtedy będzie to miejsce atrakcyjne i funkcjonalne.

Zostaw komentarz

trzy × 1 =