Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jak zaprojektować werandę? - Porady Architektów

Jak zaprojektować werandę? drewniane-domki weranda
Małgorzata Brandys

,,Mam duży dom, którego powierzchnia ma potencjał na ciekawe projekty. Ostatnio zastanawiałem się nad stworzeniem werandy, która mogłaby rzeczywiście funkcjonować jako domowy kącik wypoczynkowy dla całej rodziny. Poza tym chciałbym w niej umieścić więcej roślinności, tak aby zimą cieszyć się odrobiną lata w domu. Jak prawidłowo wykonać projekt tego pomieszczenia?”

Ekspert Małgorzata Brandys radzi:

Weranda jest bardzo przydatnym elementem w każdym domu. Na niej bowiem można miło spędzić wolny czas i zrelaksować się, zarówno samemu, jak i w towarzystwie bliskich osób. Najpierw jednak trzeba zastanowić się, jak powinna wyglądać idealna weranda.

Wielkość werandy

Pierwsza kwestia to wymiary werandy. W tym przypadku nie zawsze można pozwolić sobie na dowolność. Pewnymi ograniczeniami mogą być bowiem wielkość wolnej przestrzeni, a także konieczność dopasowania werandy do danego budynku. Oczywiście, w przypadku dobrych warunków, warto jest zadbać o to, żeby weranda była dostatecznie duża. Dzięki temu można będzie uczynić z niej idealne miejsce do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Wykorzystane materiały

Kolejna ważna sprawa to wybór materiałów, z których ma zostać wykonana weranda. Największą popularnością cieszą się te drewniane, szczególnie w przypadku domów, które także wykonane są z tego materiału lub zostały pokryte drewnianymi panelami. Często spotykane są także przeszklone werandy. Wykorzystanie szkła pozwala stworzyć werandę, w której można będzie spędzać czas także jesienią czy zimą.

Wybierając materiały, z których ma być zbudowana weranda, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby powstająca weranda dobrze pasowała do budynku, przy którym ma się znajdować. W przeciwnym razie nie będzie ona spełniała jednej ze swoich najważniejszych funkcji, jaką jest zapewnienie budynkowi ładnego wyglądu. Warto jest zatem podjąć dobrze przemyślaną decyzję, zamiast działać zbyt pochopnie.

NOC Z DESIGNEM – jedyne takie wydarzenie w roku! Sprawdź co przygotowaliśmy!

Zostaw komentarz

5 + 12 =