Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Jakie elementy dekoracyjne najlepiej sprawdzą się w salonie? - Porady Architektów

Jakie elementy dekoracyjne najlepiej sprawdzą się w salonie? salon salon salon
Katarzyna

,,Mam duży, przestronny salon, który zaaranżowany jest w nowoczesnym, nieco surowym charakterze. Chciałabym w jakiś sposób zastosować kilka ciekawych, nowych elementów, aby nieco ocieplić wnętrze, jednak nie wiem jakie elementy dekoracji najlepiej sprawdzą się w takim pomieszczeniu jak właśnie salon.”

Ekspert Katarzyna Dereń radzi:

Salon to bardzo ważna część każdego domu i mieszkania. To w nim wypoczywa się po ciężkim dniu, a także przyjmuje gości. Z tego powodu tak ważny jest wygląd salonu. Dobrze byłoby zatem zastanowić się, jakie elementy dekoracyjne najlepiej wybrać.

Rośliny

Wiele osób nie wyobraża sobie salonu bez żywych roślin. Z pewnością sprawiają one, że pomieszczenie wygląda znacznie ładniej, jednak trzeba pamiętać o tym, że wymają one odpowiedniej pielęgnacji. Osoby, które nie mają doświadczenia w hodowli roślin, powinny zatem ostrożnie wybierać gatunki. Początkowo dobrze zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale i trudność hodowli.

Obrazy i inne dekoracje ścian

Doskonałym sposobem na upiększenie ścian salonu jest powieszenie na nich ładnych obrazów. Nie muszą to być drogie dzieła sztuki. Dobrze prezentują się bowiem reprodukcje znanych obrazów. W przypadku osób, które posiadają zdolności plastyczne, znakomitym pomysłem jest namalowanie własnego obrazu.

Ładne obrazy będą najlepiej prezentować się na gładkich ścianach. Jednak, jeżeli nie odpowiada nam taki pomysł na dekorację, zastanówmy się nad upiększeniem samej ściany np. stosując tynki dekoracyjne. Coraz więcej firm proponuje takie rozwiązania, a rzeczywiście dają one niesamowity efekt w pomieszczeniu. Po więcej informacji na temat tynków odsyłam Panią na stronę www.viladeco.pl

Świece zapachowe

Wiele osób decyduje się także na umieszczenie w salonie świec zapachowych. Bardzo dobrze wpływają one na atmosferę w pomieszczeniu. Wybór właściwych zapachów pozwoli lepiej się zrelaksować albo doda potrzebnej w danej chwili energii.

Ozdobne wazony

Kolejna ciekawa propozycja to ozdobne wazony. Duża ilość modeli sprawia, że można dobrać wazony idealne do salonu w każdym stylu. Wystarczy odwiedzić kilka sklepów z elementami dekoracyjnymi, aby znaleźć ciekawe wazony.

Oczywiście, nie można zapominać o tym, że poszczególne dekoracje muszą do siebie pasować.

Zostaw komentarz

siedem − siedem =