Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Kupujemy meble do ogrodu - Porady Architektów

Kupujemy meble do ogrodu taras taras
Michał

,,W planach na najbliższy miesiąc mam zamiar zakupić meble ogrodowe. Zastanawiam się jednak na jaki materiał postawić. Mój ogród nie jest jakoś specjalnie zaaranżowany, to prosta przestrzeń z niewielką ilością elementów dekoracyjnych w postaci skalniaka oraz ozdobnego wiatraka. Jakie meble są aktualnie na czasie? A jakie zachowują największą wytrzymałość”

Ekspert Michał Zieliński radzi:

To z całą pewnością istotna kwestia. W końcu kto nie lubi siedzieć w ciepłe, letnie wieczory w swoim ogrodzie?  Kto nie uwielbia spotkań z przyjaciółmi przy grill’u? Nie ma takich osób – właśnie dlatego wybór mebli ogrodowych jest ważny. Meble ogrodowe wybrać bardzo ciężko, a to dlatego, że nasze oczekiwania co do nich często są dość wygórowane. Choć ich zakup wydaje się banalnie prosty, ciężko znaleźć odpowiednie meble ogrodowe – dodatkowo w przystępnej cenie.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ – SPRAWDZONE MARKI

Wiele osób przy kupnie mebli ogrodowych stawia głównie na jakość. I jest to poprawna decyzja, gdyż meble ogrodowe są narażone na różne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i inne. Jeśli więc pragniemy cieszyć się nimi jak najdłużej zwróćmy szczególną uwagę na ich jakość. Najczęściej najwyższa jakość wiąże się bezpośrednio ze znanymi i cenionymi przez klientów marki.

PLASTIK, STAL CZY DREWNO?

Meble ogrodowe najczęściej wykonane są właśnie z tych materiałów. Warto jednak zauważyć, że najmniej trwałe są meble plastikowe, stalowe natomiast często bywają ciężkie i niepraktyczne. Najlepsze okazują się te drewniane. Okazują się one najbardziej jakościowe i praktyczne pod każdym rozwiązaniem, a dodatkowo bardzo atrakcyjnie się prezentują. Dość popularne staja się również takie materiały jak rattan czy techno-rattan – zapewniają świetną jakość i wytrzymałość.

CO Z WYGLĄDEM?

Wygląd mebli oczywiście też jest ważny. Najważniejsze jednak aby podobały się one nam, a także trafiały w styl naszego ogrodu czy tarasu – dzięki temu dodadzą niepowtarzalnego uroku naszemu podwórkowi.

WYSOKA CENA?

Nie cena mówi o jakości – tej zasady się trzymajmy. Na rynku istnieje wiele mebli ogrodowych dostępnych za niewielkie pieniądze, które świetnie wyglądają i mogą w nienaruszalnym stanie służyć nam przez kilka lat. Wystarczy tylko szukać i porównywać ceny.

Pamiętajmy, że aby cieszyć się nimi przez wiele lat – muszą być solidne, tylko wtedy w pełni będziemy zadowoleni z zakupu mebli ogrodowych. Powodzenia w poszukiwaniach tych idealnych mebli!

 

Zostaw komentarz

czternaście + 2 =