Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Okno w łazience – ukryć czy wyeksponować? - Porady Architektów

Okno w łazience – ukryć czy wyeksponować? okno w łazience łazienka
Katarzyna

,,Mam niewielką łazienkę z oknem wielkości 64×90 cm. Okno z jednej strony jest zbędne, zwłaszcza, że wychodzi na południową stronę, gdzie znajduje się dom sąsiadów. Z drugiej jednak strony wpuszcza wiele światła, zwłaszcza popołudniami, co dodatkowo ożywia i nadaje ciepłej atmosfery w łazience. Co zrobić w przypadku takiego okna łazienkowego? Ukryć je, czy może jednak wyeksponować?”

Ekspert Katarzyna Dereń radzi:

Niektórzy obawiają się okna w łazience. Jednak jest ono świetnym pomysłem – dodatkowym, naturalnym oświetleniem, świetnym wywietrznikiem nieprzyjemnych zapachów i elementem dekoracyjnym – warto więc je wyeksponować!

Jeśli jednak posiadając okno w łazience martwimy się o swoją prywatność możemy zainwestować w specjalne okno z efektem szkła weneckiego – my widzimy, ludzie na zewnątrz nie widzą – i problem z głowy, nasza prywatność jest bezpieczna. Takie okno może znajdować się nawet bardzo blisko kabiny prysznicowej czy też wanny.

Możemy również kupić urocze zasłony lub nowoczesne rolety do łazienki, które nie tylko zasłonią okno, kiedy zajdzie taka potrzeba, ale również dodadzą uroku naszej łazience i będą pełnić funkcje dekoracji. Okno w łazience kojarzy się również z oszczędnością – podczas dnia, nie musimy palić światła, a wieczorami warto skorzystać z energooszczędnych lamp, takich jak żarówka led czy delikatne halogeny. Kiedy w łazience rozprzestrzeni się niemiły zapach lub zechcemy przewietrzyć pomieszczenie wystarczy otworzyć okno.

Okno w łazience posiada naprawdę wiele zalet – nie warto więc go chować i zasłaniać lecz przeciwnie łazienkowe okno należy wyeksponować!

NOC Z DESIGNEM – jedyne takie wydarzenie w roku! Sprawdź co przygotowaliśmy!

Zostaw komentarz

5 − 1 =