Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Oznakowanie magazynu i Normy BHP - Porady Architektów

| Dnia 11, maj 2023

Oznakowanie magazynu i normy bhp

Jeśli w naszym miejscu pracy ma być wszystko zgodnie z bhp to trzeba będzie się zastanowić nad tym czy nie przydadzą nam się specjalne oznakowania poziome. Oczywiście, jeśli jest to hala to taki jest wymóg bezpieczeństwa żeby zrobić oznakowanie bhp, bo inaczej firma będzie płaciła bardzo wysokie kary, a dzisiaj nikogo na to nie stać.

Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku to właściciel będzie miał poważniejsze problemy i większe koszty niż namalowanie takich linii. Jak widać wszystko trzeba tak wybierać żeby było jak najbardziej skuteczne. Dzisiaj każda firma może szybko wezwać fachowców, którzy przyjadą na miejsce i wykonają oznakowanie bhp na hali. Dobrze, że nie ma z tym problemów i że dzisiaj nikt nie robi takie oznakowania przy użyciu pędzla.

Jeśli firma przyjedzie na miejsce to ma również ze sobą specjalne maszyny. Ułatwiają one malowanie linii nawet na bardzo dużych powierzchniach. Zanim się to zacznie robić trzeba będzie znaleźć sposób na wyznaczenie wszystkich oznakowani na hali. To ważne żeby to było zrobione naprawdę bardzo dobrze, bo jeśli ktoś zrobi to źle to mogą ścieżki wyznaczone tylko dla pieszych kolidować z tymi, po których poruszają się wózki widłowe i inne pojazdy. Nie można do takiego zagrożenia dopuszczać.

Czy stworzenie projektu jest łatwe?

Najgorzej będzie za pierwszym razem, bo później już po tych wyznaczonych liniach będzie można wszystko poprawić, ale ktoś musi być pierwszy, dlatego trzeba wezwać taką firmę, która nie tylko oferuje nam oznakowanie bhp na magazynie, ale również oferuje nam projekt ścieżek i znaków. Wtedy na pewno będziemy bardziej zadowoleni i dostaniemy dokładnie to, czego chcemy. Warto zastanowić się nad tym, co wybrać i jak wybrać, a wtedy na pewno praca zostanie wykonana z prawidłowy sposób. Im szybciej zamówi się firmę do malowania linii i całego potrzebnego oznakowania tym szybciej zostanie na hali czy w magazynie zwiększone bezpieczeństwo dla osób tam przebywających. To powinno być dla każdego właściciela firmy najważniejszym celem.

Zostaw komentarz

trzynaście − jedenaście =