Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | May 23, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Projekt sypialni na poddaszu - Porady Architektów

Projekt sypialni na poddaszu sypialnia sypialnia sypialnia
Krzysztof

,,Jestem obecnie na etapie budowy domu, pozostał mi jeszcze projekt poszczególnych pomieszczeń. Z całą pewnością mam w planach przeznaczyć część poddasza na 2 sypialnie. Zastanawiam się tylko jak odpowiednio wykorzystać tą przestrzeń.”

Ekspert Krzysztof Adamiak radzi:

Duża ilość osób decyduje się wykorzystać poddasze do stworzenia pomieszczeń, takich jak sypialnia, salon czy kuchnia. To bardzo dobre rozwiązanie, jednak najpierw trzeba odpowiednio zaplanować wygląd takich pomieszczeń. Jaka powinna być wyglądać dobra sypialnia na poddaszu?

Dobre rozplanowanie mebli

Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze jest właściwe zaplanowanie rozmieszczenia poszczególnych mebli (tutaj zdecydowanie najlepszym wyborem będzie montaż mebli wykonanych na zamówienie). Oczywiście, w przypadku sypialni szczególne znaczenie ma łóżko. Wiele osób decyduje się na umieszczenie go pod dachem, jednak dobrze byłoby zastanowić się najpierw nad tym, czy nie zaistnieje ryzyko uderzenie głową w sufit, podczas wstawania. Z pewnością nie wpłynęłoby to bowiem korzystnie na wygodę osób, śpiących na danym łóżku. Dach może stwarzać pewne trudności także podczas prób ulokowania innych elementów wyposażenia sypialni, na przykład szafy. Trzeba zatem rozsądnie zaplanować umieszczeniach poszczególnych mebli.

Kolorystka sypialni

Istotny jest także wybór odpowiedniej kolorystki. Nie można zapominać o tym, że odgrywa ona ważną rolę, ponieważ barwy wpływają na samopoczucie osób, przebywających w danym pomieszczeniu.

Zostaw komentarz

siedemnaście − 7 =