Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

SPA w domowej łazience - Porady Architektów

SPA w domowej łazience łazienka spa łazienka łazienka
Katarzyna

,,Od zawsze podobały mi się łazienki, które pełnią również rolę domowego Wellness & SPA. Przyznam szczerze, że nie za bardzo wiem jak podejść do tego typu aranżacji w tym pomieszczeniu. Nie chcę wydawać wielu pieniędzy, jednak chciałabym cieszyć się czasami spokojnym wypoczynkiem i chwilą tylko dla mnie.”

Ekspert Katarzyna Dereń radzi:

Już od kilku lat w aranżacjach takich pomieszczeń jak właśnie łazienka przoduje trend wykorzystania elementów nadających wnętrzu charakteru przytulnego, prywatnego miejsca wypoczynku. Okazuje się również, że nie trzeba wydawać majątku, aby nasza łazienka spełniała podstawowe funkcje salonu SPA.

Kluczowym elementem jest tutaj wanna. To właśnie ona odgrywa główną rolę w domowym wellness, ponieważ jest miejscem wypoczynku i relaksu i to w niej spędzimy najwięcej czasu. Jeżeli zależy Pani na większym komforcie, warto zakupić wannę z wbudowaną funkcją hydromasażu. Oczywiście zakup takiej wanny wiąże się ze zwiększonymi kosztami, jednak znacząco podnosi ona jakość naszego domowego SPA.

Z mniejszymi kosztami wiążą się już poszczególne dodatki dekoracyjne, które ocieplą wnętrze łazienki. Mogą to być nie tylko świece i inne tego typu elementy, ale również sztuczne kwiaty (oczywiście w minimalnych ilościach), czy stylowe elementy takie jak np. drewniany leżak, czy oryginalny wieszak na ręczniki.

Jeżeli pragnie Pani wykorzystać elementy, które są już na wyposażeniu łazienki, wystarczy pozwijać ręczniki w dekoracyjne rulony i ułożyć na jednej z półek w łazience. Kosmetyki do pielęgnacji radzę umieścić w specjalnych, drewnianych wiaderkach, a podczas wieczornego relaksu włączyć odpowiednie, relaksacyjne oświetlenie.

Zostaw komentarz

9 + 9 =