Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

3 komentarze

W parze siła – czyli moda na bliźniaki! - Porady Architektów

W parze siła – czyli moda na bliźniaki!
Redakcja

Coraz więcej młodych ludzi rezygnuje z drogiego wynajmu mieszkania i decyduje się na zakup własnego lokum. Zachęcają do tego również programy dofinansowań i kredytów dla osób wkraczających w dorosłe życie. Nie w każdym mieście dostępne są jednak mieszkania, które spełniają takie wymogi. Często też są one trudno dostępne. Zwłaszcza w Krakowie, trudno o takie mieszkanie. Jednak młodzi ludzie nie muszą rezygnować z marzeń o własnym domu!

Dobrym rozwiązaniem dla młodych ludzi jest budowa własnego domu. Zrezygnowanie z zakupu nieruchomości nie wiąże się z rezygnacją z kredytów. W przypadku kiedy młodzi ludzie zdecydują się na postawienie nowego domu, również mogą starać się o odpowiednie dofinansowanie lub nisko oprocentowany kredyt hipoteczny. Nie oznacza to jednak, że nie warto szukać oszczędności w innych miejscach!

domy-energooszczedne
Coraz bardziej popularne stają się domy szeregowe oraz bliźniaki! Wybór takiego typu zabudowy pozwala na dodatkowe oszczędności! Gdzie ich szukać? Przede wszystkim w samym projekcie architektonicznym. W przypadku bliźniaka lub domów szeregowych najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego projektu architektonicznego! Wbrew pozorom nie dotyczą one tylko domów jednorodzinnych! Zakup jednego projektu i wykorzystanie go wielokrotnie, tak jak w przypadku domów szeregowych, lub podzielenie kosztów pomiędzy dwóch właścicieli sprawa, że już na etapie projektowania można sporo zaoszczędzić. Gotowe projekty domów szeregowych są o wiele tańsze niż te robione na zamówienie w biurze architektonicznym. Nie oznacza to, że są gorsze! Najlepsze portale oferujące gotowe projekty architektoniczne, takie jak http://www.archido.pl, mają w swoim portfolio prace doświadczonych architektów z całej Polski. Zapewnia to szeroką ofertę prezentowanych projektów, a co za tym idzie – każdy znajdzie coś dla siebie. Gotowe projekty domów szeregowych to również świetny sposób na oszacowanie kosztów budowy oraz przyspieszenie formalności. Na indywidualny projekt czeka się nawet do 2 miesięcy, przy gotowym projekcie czas oczekiwania to kilka dni (na które składa się jedynie czas wysyłki).

Każdy kto stoi na początku drogi do dorosłego życia musi podjąć ważne decyzje, które mogą mieć wpływ na jego przyszłe życie. Przy podejmowaniu tych decyzji trzeba pamiętać o wszystkich rozwiązaniach i możliwościach, z których warto skorzystać! Gotowe projekty domów szeregowych to nie tylko odpowiednia dokumentacja, ale własny dom, który będzie służył przez kolejne kilkadziesiąt lat!

Comments

  1. Carmitt

    Gotowe projekty domów szeregowych to najlepsze rozwiązanie! Nie wyobrażam sobie iść do architekta, który by z nas zdarł tylko po to, żeby zapłacić krocie za skserowany projekt!

  2. Marcin33

    To prawda, że gotowe projekty domów szeregowych są dostępne prawie od ręki! Nieprawdą jest jednak, że u architekta czeka się max 2 miechy! Znajomy na projekt domu jednorodzinnego czekał ponad 3 miesiace! Nie wiem co by było gdyby miał mieć szeregówkę

  3. kkkomar

    W Krk nie ma szans na mieszkanie! Wszystko obsadzone albo po znajomości! Faktycznie lepiej szukać działki i zbudować coś własnego! A takie gotowe projekty domów szeregowych nawet fajnie wyglądają!

Zostaw komentarz

czternaście − 7 =