Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Wykreuj swój taras lub miejsce w ogrodzie - Porady Architektów

Wykreuj swój taras lub miejsce w ogrodzie

| Dnia 20, lip 2017

Przychodzi taki czas, kiedy dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. W takich chwilach zyskujesz jeszcze więcej energii, a także ochoty na spędzanie wolnego czasu poza domem. W tym celu warto zastanowić się nad stworzeniem wyjątkowo komfortowej przestrzeni, w której na pewno poczujesz się dobrze.

W pierwszej kolejności warto skupić się nad tym, żeby wybrać idealne miejsce do wypoczynku. Niektóre osoby dysponują na przykład tarasem bądź też bardzo dużym ogrodem, w którym stoi altana. Dobrze jest na pewno rozplanować takie miejsce pod zadaszeniem, wtedy żadne przeszkody w postaci zmiennej pogody nie będą dla nas w żaden sposób odstraszające.

Gdy już podejmiemy decyzję, gdzie ustawimy fotele lub stolik ogrodowy, pozostanie nam już jedynie zdecydować się na zamówienie idealnego kompletu. Warto wiedzieć, iż tego typu propozycje możemy znaleźć w jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych z wyposażeniem do ogrodów – w sklepie Ogrodolandia.

To jest także niesamowita okazja do tego, by się przekonać o tym, iż meble ogrodowe są wykonane nie tylko z tradycyjnego drewna, ale również innych tworzyw lub surowców. Do bardzo popularnych rodzajów mebli ogrodowych zaliczają się meble aluminiowe, szklane lub plastikowe. Jednak największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się również ekskluzywne meble technorattanowe.

Wszystkie z nich jednak wyróżniają się niesamowitym wyglądem oraz komfortem w czasie użytkowania. Przykładowym zestawem, który jest godnym polecenia, może myć komplet Toulouse, który jest wykonany przede wszystkim z aluminium.

komplet mebli ogrodowych

Komplet ogrodowy Toulouse dla 6 osób (biały, czarny)

W jego skład wchodzi stolik z drewnianym kompozytem, przez co blat rzeczywiście imituje prawdziwe drewno. Ponadto warto mieć jeszcze na uwadze to, że krzesła są wykończone elegancką szarą plecionką. Zatem taki zestaw z powodzeniem może się sprawdzić zarówno na tarasie, jak i również w altanie. Delikatna biel na pewno dopasuje się do wystroju skandynawskiego lub morskiego.

Meble technorattanowe – czy to się opłaca?

Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia za bardzo z meblami wykonanymi z technorattanu, to na pewno zastanawiasz się, czy zakup takich zestawów okaże się trafiony. Warto w takich okolicznościach nieco więcej dowiedzieć się na temat tego, jakimi cechami faktycznie wyróżnia się technorattan.

Jest to tworzywo sztuczne, które doskonale radzi sobie nawet po wystawieniu na działanie czynników zewnętrznych. Mowa jest w tym przypadku między innymi o promieniach słonecznych, czy też wilgoci. W takim razie nie musimy się obawiać, iż elegancka plecionka nagle zacznie pękać, czy też tracić kolor.

Dodatkowo, nie ma najmniejszych problemów z tym, żeby szybko wyczyścić meble technorattanowe. Do tego celu potrzebna jest wyłącznie woda wraz z miękką szmatką. Chcesz się dowiedzieć, jakie aktualnie meble ogrodowe są rzeczywiście modne? Wystarczy, że zajrzysz do wcześniej wspomnianego sklepu internetowego, na którym znajduje się osobny dział z meblami technorattanowymi w sklepie Ogrodolandii.

Bardzo łatwo można się zorientować, jakie kolory są aktualnie najmodniejsze. Do nich zalicza się między innymi brąz i odcienie szarości. Możesz również z powodzeniem wybierać pomiędzy meblami, wykonanymi w stylu nowoczesnym, jak i również tradycyjnym. Jeżeli mimo wszystko chcesz postawić na ponadczasowość, to doskonałym rozwiązaniem zapewne okaże się zamówienie na przykład kompletu VIRE.

narożnik

Narożnik ze stolikiem VIRE (szary i beż)

W tym przypadku mówimy o eleganckim narożniku z szarej plecionki, wraz ze stolikiem wyposażonym w szklany blat. Dzięki temu, taki zestaw idealnie się sprawdzi zarówno na tarasie, jak i również w ogrodzie pod określonym zadaszeniem. Oczywiście na stronie internetowej Ogrodolandia można znaleźć jeszcze wiele innych ciekawych zestawów w innych odcieniach, jak i również kształtach. W ten sposób z powodzeniem dopasujesz konkretny komplet mebli zarówno na przestronny taras, jak i również na zdecydowanie bardziej kameralny balkon.

Realizacja zamówienia

Warto nieco wcześniej się zorientować, z jakim terminem mamy do czynienia jeżeli chodzi o czas realizacji zamówienia. Niektóre meble są rzeczywiście specjalnie produkowane dopiero na specjalne zamówienie. Dlatego warto dokonywać zakupu z wcześniejszym wyprzedzeniem, by później nie doszło do sytuacji, w której będziemy mogli korzystać mebli dopiero pod koniec wakacyjnego sezonu.

Ponadto nie musisz się również obawiać tego, iż przyjdzie Ci się zmierzyć z kłopotliwym montażem wszystkich mebli. Ponieważ tak naprawdę ich połączenie ze sobą jest bardzo proste. Ale jeżeli jednak uznasz, że nie jest to zadanie, którym mógłbyś się zająć, w każdej chwili możesz skorzystać z dodatkowej usługi montażowej, wykonywanej przez wykwalifikowanych fachowców.

Wybierz idealnie pasujący do Twojego ogrodu lub na taras zestaw mebli ogrodowych. Ponieważ rzeczywiście w ten sposób możesz jeszcze efektywniej wypoczywać. W końcu przebywanie na świeżym powietrzu jest dla nas wyjątkowo zbawienne. Dlatego warto dbać o swoją strefę wypoczynku, jak i również miejsce do urządzania niejednego przyjęcia lub grilla. Przy takim szerokim wyborze mebli ogrodowych, z powodzeniem znajdziesz dla siebie idealne rozwiązanie, z którego na pewno będziesz zadowolony. Tylko zanim dokonasz zamówienia, wcześniej dobrze jest odpowiedzieć sobie na wszelkie pytania dotyczące tego, czego tak naprawdę oczekujesz od idealnych mebli ogrodowych.

Zostaw komentarz

osiem + 17 =