Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Malowanie ścieżek na magazynie - Porady Architektów

| Dnia 01, lut 2016

Magazyn to specyficzne miejsce, gdzie z jednej strony stawiamy na prędkość pracy, z drugiej strony musimy wiedzieć o tym, że zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom jest kwestią nadrzędną. Nie możemy więc żadnych z tym kwestii lekceważyć. Magazyn powinien zostać dobrze oznakowany. Istotne są tu przede wszystkim wszelakie linie poziome, piktogramy wyznaczające chociażby miejsca do parkowania maszyn i urządzeń, a także oznakowanie regałów. W dobrej organizacji poruszania się po magazynie pomogą nam oczywiście ścieżki.

Ścieżki magazynowe – bezpieczeństwo pracy i zysk

Malowanie ścieżek na magazynie to przede wszystkim gwarancja odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich pracowników. Ścieżki takie najczęściej przebiegają pomiędzy regałami, a więc w miejscach newralgicznych dla samej organizacji pracy w takim miejscu. Dzięki nim pracownicy poruszający się pojazdami takimi jak podnośnik czy wózek widłowy będą mogli jeździć o wiele bezpieczniej. Ewentualny bałagan w takich kwestiach na magazynie niestety powodować może spore koszty, bowiem co oczywiste takie niedociągnięcia mogą spowodować spore spowolnienie w procesie układania czy wydawania towarów, co może narażać nas na niebotyczne strat.

Jak wykonać poprawnie ścieżkę na magazynie? 

Do wykonania ścieżki będą nam potrzebne materiały takie jak szablony i farba. Przydać się też może nieco urządzeń pomiarowych, którymi wymierzymy profesjonalnie proste linie w odpowiednich miejscach. Malowanie ścieżek na magazynie w rzeczywistości najlepiej zlecić firmie profesjonalnie się tym zajmującej.

To takie same firmy, które wykonują oznaczenia poziome na drogach. Ścieżka na magazynie w takim wypadku nie będzie wcale nazbyt droga, bowiem firmy takie wykonują swoje prace najczęściej stosunkowo tanio, ale używając przy tym solidnych materiałów takich jak najlepsze farby żywiczne aktualnie dostępne na rynku i profesjonalnego sprzętu jak wysokiej klasy malowarki i szablony, których firmy zazwyczaj mają pod dostatkiem. Dzięki nim zostanie namalowane dla nas praktycznie wszystko, czego potrzebujemy.

Zostaw komentarz

dwa × jeden =