Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | July 25, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Gdzie umieścić telewizor? - Porady Architektów

Gdzie umieścić telewizor? telewizor w ścianie telewizor na ścianie
Małgorzata Brandys

 „Zakupiłem ostatnio duży 50 – calowy telewizor. Niestety mam problem z jego umiejscowieniem, ponieważ nie do końca jestem pewien czy lepiej będzie prezentował się w salonie czy sypialni. Mam już jeden telewizor niewiele mniejszy od tego nowo zakupionego i w chwili obecnej znajduje się on w salonie. Nasz salon jest dość duży, ma ok. 30 m2, natomiast sypialnia ok. 16 m2. Czy warto przenosić mniejszy telewizor do sypialni, czy lepiej zamontować w niej ten większy?”

Ekspert radzi:

Coraz więcej osób decyduje się na kilka telewizorów w różnych częściach domu – nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w pokojach dzieci, gabinecie, czy kuchni. Montując telewizor, warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, oraz wielkość ekranu – proporcjonalnie powinniśmy dopasować oba rozmiary. W niewielkich pomieszczeniach, w których telewizję oglądamy najczęściej siedząc na wprost odbiornika i z niewielkiej odległości powinniśmy zdecydowanie zamontować mniejszy telewizor najlepiej LCD.

Wszystko dlatego, że w tej technologii kąt patrzenia ma znacznie mniejsze znaczenie, niż w przypadku telewizji plazmowej. Warto zamontować odbiornik na uchwycie obrotowym z regulacją w płaszczyznach pionowej i poziomej. Ten atut szczególnie sprawdza się w sypialni, gdy telewizję oglądamy na leżąco. Poza tym należy pamiętać również o umieszczeniu telewizora na ścianie przeciwnej do tej przy której stoi łóżko. Dlatego też polecam przeniesienie mniejszego telewizora do tego pomieszczenia, a nowy zakup umieścić w miejscu obecnego sprzętu w salonie.

Wcześniejsza porada

There are no older stories.

Zostaw komentarz

2 × trzy =