Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | February 23, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Meble ogrodowe – jakie wybrać drewno? - Porady Architektów

Meble ogrodowe – jakie wybrać drewno?

| Dnia 07, lip 2017

Jesteś już zdecydowany, iż Twoje meble ogrodowe powinny być wykonane koniecznie z drewna? Należy jeszcze dokładnie zastanowić się nad tym, jaki gatunek okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Drewniane meble do ogrodu – czy to dobry pomysł?

Może się okazać, że z jednej strony nie wyobrażasz sobie innych mebli we własnym ogrodzie, niż drewnianych. Z drugiej jednak, w Twojej głowie pojawiają się pewne obawy, czy na pewno ten surowiec okaże się być wyjątkowo wytrzymałym i odpornym na różne czynniki. Okazuje się, że dzisiaj mamy do czynienia z różnymi skutecznymi sposobami, na zabezpieczenie drewna przed działaniem różnych warunków, w tym przede wszystkim przed wilgocią.

Drewno sosnowe i modrzewiowe

Do najpopularniejszych gatunków drewna, które są wykorzystywane przy produkcji mebli drewnianych, zalicza się sosnę oraz modrzew. Są one nie tylko bardzo łatwo dostępne, ale również niezwykle atrakcyjne pod względem cenowym. Na pewno na sosnowe meble ogrodowe mogą się zdecydować osoby, które są nastawione na ich naturalny wygląd. Wyłącznie polakierowane stołki, ławki, czy też stoliki, idealnie będą podkreślone fakturą oraz naturalnymi słojami. Jednak trzeba się liczyć również z tym, iż pod wpływem promieniowania słonecznego, jasny kolor staje się coraz bardziej żółty. Porównując do drewna sosnowego modrzew, ten z kolei ciemnieje w kierunku koloru brązowego. Ponadto cały proces przebarwienia drewna, przebiega w sposób jak najbardziej jednostajny. Zatem jednocześnie można powiedzieć, że meble wykonane z drewna modrzewiowego, są bardziej eleganckie i stonowane, niż te, które zostały wykonane z drewna sosnowego.

z jakiego drewna wykonać meble ogrodowe

Drewno lite cieszy się coraz większym uznaniem, ale też trzeba liczyć się z tym, iż znajduje się ono już na górnej półce cenowej. Jednak rzeczywiście, krajowe drewno takie jak buk, jesion, czy też dąb, gwarantują doskonałą wytrzymałość oraz odporność niemalże na wszystkie czynniki atmosferyczne. Czasami zdarza się również tak, że jesteśmy bardziej zainteresowani czymś egzotycznym. W takich okolicznościach faktycznie możemy skupić się na bardziej tropikalnych gatunkach drewna. Do nich zalicza się między innymi meranti, które jest importowane z Malezji bądź też Indonezji. Ciekawym rozwiązaniem, może okazać się również drewno teakowe. Jednak wybierając tego typu drewno egzotyczne, możemy być pewni doskonałej jakości wykonanych z nich mebli ogrodowych.

Wygląd mebli ogrodowych

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób mają się prezentować drewniane meble do Twojego ogrodu. Należy pamiętać przede wszystkim, że mamy do czynienia z co najmniej kilka popularnymi rozwiązaniami. Do nich zalicza się między innymi stonowaną klasykę, rzeźbione meble wyglądające na niezwykle ozdobne, a także nowoczesne oraz ponadczasowe zestawy mebli ogrodowych.

Wybierz styl, który będzie Ci najbardziej pasował. W końcu można z powodzeniem stwierdzić, iż każdy będzie czuł się w innym otoczeniu wyjątkowo komfortowo. Niektóre osoby będą zdecydowanie lepiej czuć się w strefie, w której panuje całkowity minimalizm. Natomiast inne, zdecydowanie bardziej będą wolały meble, które posiadają akcent artystyczny. Mowa tutaj przede wszystkim o zastosowaniu różnego rodzaju rzeźbień oraz dekoracyjnych wykończeń.

z jakiego drewna wykonać meble ogrodowe

Poszukiwanie inspiracji

Doskonałym rozwiązaniem, na pewno będzie poszukiwanie inspiracji, ponieważ w ten sposób łatwo można się przekonać, z jakimi w ogóle meblami ogrodowymi możemy mieć do czynienia. Ciekawe propozycje możemy znaleźć między innymi wśród tych mebli ogrodowych. W ten sposób utwierdzimy się w przekonaniu, które meble najbardziej przypadną nam do gustu. Jednocześnie przekonamy się również o tym, które z nich wydawać nam się będą mogły, najbardziej trafione pod względem swojego koloru oraz kształtu. Ponieważ niektóre zestawy meblowe zachowują swój naturalny odcień, a inne są malowane na przykład na biało. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie również ku temu, żeby od razu złożyć zamówienie. W ten sposób bardzo szybko będziesz mógł się cieszyć wymarzonymi meblami w swoim ogrodzie lub na tarasie.

Zostaw komentarz

13 + 20 =