Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | May 23, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Ściana z półkami w toalecie - Porady Architektów

Ściana z półkami w toalecie łazienka półki Łazienka
Małgorzata Brandys

,,Mam dość małą łazienkę i toaletę, z tego powodu nie mogę pozwolić sobie na zakup mebli, czy półek bo znacznie „przytłoczą” one pomieszczenie i ograniczą poruszanie się po nim. Zależy mi aby niezbędne wyposażenie łazienki miało jednak swoje miejsce i mogło być zawsze pod ręką. Czy są jakieś skuteczne sposoby jak urządzić półki w łazience bez wykorzystania mebli?”

Ekspert radzi:

Oczywiście najbardziej korzystne z punktu widzenia zagospodarowania przestrzeni w łazience będzie wykonanie ściany fornirowanej, w której będzie możliwość umiejscowienia kilku wnęk. Posłużą one jako podświetlane półki, w których będzie można umieścić najważniejsze przedmioty. Podświetlenie pozwoli na uniknięcie efektu monotonii spowodowanego płaską powierzchnią ściany.       Dodatkowo można ożywić ją za pomocą lustra, które dodatkowo powiększy optycznie wnętrze.

Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie pod lustrem prostej, prostokątnej półeczki, na której z powodzeniem będzie można umieścić szczoteczkę do zębów czy mydło. Urządzenia sanitarne, takie jak WC i umywalka warto podwiesić, dzięki czemu podłoga oraz przestrzeń łazienki stanie się optycznie większa.

lazienka_aranzacje_1159952

Zostaw komentarz

5 − pięć =