Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | February 23, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Urządzamy ogród – trendy 2018 - Porady Architektów

Urządzamy ogród – trendy 2018

| Dnia 25, maj 2018

W maju Twój ogród powinien już prezentować swoje piękno w pełnej okazałości. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, jak go urządzić, zobacz, jak przedstawiają się najnowsze trendy w urządzaniu ogrodu.

Postaw na naturę

Dziki krajobraz to najpopularniejszy trend w aranżacji ogrodu w 2018 roku. Nie musisz zatem martwić się o równe rzędy kwiatów, szpalery doniczek ogrodowych czy idealnie przystrzyżone żywopłoty. Zapomnij również o ścieżkach z przyciętych co do milimetra płytek. Jeśli dopiero jesteś na etapie aranżowania swojego nowego ogrodu postaw na łupki i otoczaki, natomiast murki zbuduj z przypadkowo dobieranych polnych kamieni.

Na naturę postaw również w kuchni

Chcesz zgodne z najnowszymi trendami żywić się zdrowo, bez antybiotyków i dodatku chemii? Zbuduj zatem swój warzywnik. Do jego stworzenia idealnie nadadzą się duże donice ogrodowe, w których urosną dorodne i zdrowe pomidory, papryka, cebula, fasola czy ogórki. Warzywnik w doniczce jest znakomitym rozwiązaniem w sytuacji, gdy często lubisz zmieniać wystrój ogrodu, ponieważ łatwo jest przenieść go w inne miejsce.

Donice ogrodowe znakomicie sprawdzą się również przy uprawie ziół. Zioła są na tyle nieinwazyjnymi roślinami, że mogą rosnąć w sąsiedztwie kwiatów, np. nasturcji, róż, lilii czy goździków. Świeże i pachnące zioła są niezwykle atrakcyjnymi, które dodadzą Twoim potrawom aromat pełnię smaku.

Wykorzystaj stare meble

Masz w piwnicy lub na strychu stare komody i szafki, które tylko zbierają kurz? Daj im drugie życie i wykorzystaj je jako donice prostokątne. W ten sposób nie tylko zorganizujesz sobie doskonały warzywnik lub zielnik, ale również przysłużysz się środowisku, unikając spalania lub innego sposobu utylizacji nieużywanych mebli.

Zaproś do ogrodu ptaki

Stare meble możesz też przerobić na domki i karmniki dla ptactwa. Ptaki są w ogrodzie niezwykle pożyteczne ponieważ regulują populacje owadów i szkodników, a także zapylają kwiaty. Ich obecność z pewnością umili Ci czas, a ponadto doda ogrodowi dzikości i jeszcze bardziej zbliży go do natury.

Postaw własny cichy domek

Altany już dawno przestały pełnić funkcję składzików na narzędzia. Dzisiaj ogrodowe domki służą także jako zaciszny kącik, który swoim wewnętrznym wystrojem przypomina niewielki salon. Jeśli zatem masz ochotę na przyjemne popołudnie z dobrą książką i filiżanką kawy w pokoiku, który jest urządzony według Twoich najśmielszych pomysłów.

Jeśli nie chcesz lub nie masz możliwości zbudowania całej altany, może wybrać wiatę, pod którą schowasz się przed palącym słońcem albo opadami deszczu. Umożliwi Ci ona spędzanie czasu w ogrodzie w każdych warunkach atmosferycznych. Możesz postawić pod nimi donice tarasowe, w których posadzisz kwiaty zdobiące Twoją wiatę i cały ogród.

Zostaw komentarz

20 + 10 =