Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Porady Architektów | June 20, 2024

Scroll to top

Top

Brak komentarzy

Styl prowansalski wciąż na salonach - Porady Architektów

Styl prowansalski wciąż na salonach

| Dnia 24, wrz 2022

Styl prowansalski jest stworzony z myślą o wszystkich potrzebujących ukojenia po ciężkim dniu. Utrzymany w jasnych tonach wystrój pozwala znaleźć domownikowi spokój i wyciszenie, o którym tak bardzo marzy. Czym się charakteryzuje styl rodem z Lazurowego Wybrzeża i jak go przywitać w swoim domu?

Styl prowansalski prosto z paryskiego wnętrza

Styl prowansalski to wspomnienie słonecznych wakacji usłanych lawendowymi polami i zielonymi winnicami. Wnętrza tworzone w tym nurcie charakteryzują się bielą przełamaną postarzanymi meblami, rodem z paryskich pałaców. Pomieszczenie otoczone jest naturalnymi materiałami, które ocieplają jego wizerunek i nadają mu przytulności. Na podłodze najlepiej sprawdzi się surowe drewno lub jasne płytki. Na suficie widnieją lekko podniszczone belki sufitowe, które wcześniej zostały pokryte białą farbą lub specjalnym lakierem, spod którego widoczna jest struktura drewna.

Wyposażenie przytulnego wnętrza

W jadalni i salonie najlepiej będzie prezentował się drewniany stół, który sprawia wrażenie wiekowego. To właśnie przy nim będzie tętnić życie rodzinne. Wszelkie dodatki widoczne we wnętrzach utrzymanych w tym stylu dobierane są z pchlich targów i najciemniejszych zakątków piwnicy. Najpiękniej prezentuje się staromodna porcelana, wiklinowe kosze i osłony doniczek. Styl ten na swój sposób przenosi nas na łono natury, więc aby wzmocnić ten efekt polecamy w kuchni postawić doniczki wypełnione aromatycznymi ziołami, a do salonu wybrać piękną i pachnącą lawendę.

Stylowe oświetlenie do każdego wnętrza

Niezwykle ważne w stylu prowansalskim jest również umiejętnie dobrane oświetlenie, które wyeksponuje piękno wyposażenia i jednocześnie będzie wprawiać domowników w letni klimat, nawet przy największych mrozach. Do stylowego salonu najlepiej jest wybrać stojącą lampę z vintage abażurem, która ciepłym światłem nada wnętrzu swojskiego i przytulnego wyrazu.

Kojąca sypialnia w stylu prowansalskim

Meble w stylu prowansalskim w sypialni prezentują się niezwykle wdzięcznie, gdyż jasne kolory ścian i mebli nadają pomieszczeniu rześkości, która niezwykle przyda się w każdego poranka. W centrum pomieszczenia umieszczone jest wielkie łóżko pokryte wzorzystą kapą, które wyposażone jest w zdobny zagłówek. W pobliżu nie może zabraknąć toaletki lub regału, podpartych na drewnianych i zdobnych nóżkach. Warto jednak pamiętać, by w sypialni nie umieszczać wielu bibelotów, gdyż mogą one być przytłaczające.

Zostaw komentarz

4 × pięć =